iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli

Akıl ve zeka oyunları kursu İzmit Kocaeli şubemizde online yada yüz yüze eğitimle Türkiye’nin en iyi öğretmenleri tarafından verilmektedir. Kesintisiz eğitim için online birebir özel ders şeklinde eğitim almanızı öneriyoruz.

İlköğretim Öğrencileri 

Hafta Sonu / Hafta İçi Kursları

 Kurs Başlangıcı :

 Özel Ders : Hemen Başlayın

 Kurs Günleri : 
 Özel Ders : İstediğiniz Gün ve Seanslarda Derslerimiz Bulunmaktadır.
 
 Toplam Ders Saati : 
 Özel Ders : 06 – 12 – 24 Saatlik Paketlerimiz Bulunmaktadır. 
 
 Haftalık Ders Saati : 
 Özel Ders : 2 yada 4 Saatlik Akıl ve Zeka Oyunları Programları 
 Öğrenci Sayısı : Birebir , İkili Yada 3 ‘lü Grup 
 
 Kurs Süresi : 
 Özel Ders : 1 – 2 – 3 yada 4  Aylık Akıl ve Zeka Oyunları Kurslarımız Bulunmaktadır. 
 
 Kurs Ücreti :  Şubemizden Ayrıntılı Bilgi Alabilirsiniz.
 
 Önerimiz : Akıl ve Zeka Oyunları İçin Kendi Arkadaşınızla Birlikte Kurs Alabilirsiniz. 
 
 NOT : Akıl ve Zeka Oyunları İçin 2’li , 3,lü yada 4’lü Gruplarla Eğitim Alabilirsiniz. 

Zekâ oyunlarıyla  öğrenciler, pasif durumdan aktif duruma geçmekte, Okul başarı oranları da ciddi oranda artmaktadır.

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli 

AKIL VE ZEKA OYUNLARI
Oyun AdıKişi Sayısı Yaş 
9 Taş25+
Abolone27+
Hedef 524+
Koridor2,46+
Look Look2,66+
Mangala25+
Meta-Forms15+
Pentago26+
Q-Bitz2,46+
Qwirkle2,46+
Reversi25+
Road Block17+
Six2,46+
Skippity2,45+
Square Up25+
Surakarta26+

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli 

Akıl ve Zeka Oyunlarının Faydaları

Zekâ oyunları oynamak, bulmaca ve sudoku çözmek, satranç oynamak, kelime oyunları oynamak gibi aktiviteler beyne egzersiz yaptırdığı için odaklanmayı ve hatırlamayı arttırıyor. Ayrıca zekâ oyunları her yaş grubundan kişiye çabuk karar verme, çözüm odaklı düşünme, bir sonraki aşama hakkında fikir yürütme ve öngörme, olasılıkları hesaplama, mantığı etkili ve yetkili şekilde kullanma becerisi kazandırır.
Bunun yanı sıra, zekâ oyunları oynayan ve başarılı olan kişilerin kendilerine olan güvenleri artar. Zekâ oyunları yüksek konsantrasyon gerektirdiğinden, kişilerin dikkat ve konsantrasyon seviyelerini arttırır. Zekâ oyunları kişileri düşünmeye ittiğinden; onlara araştırmacı, sorgulayıcı bir bakış açısı benimsetir.

Look Look (Luk Luk) Dikkat ve Odaklanma Oyunu

Sevimli yaratıkların hepsi birbirine benziyor… Dikkatli bak, odaklan ve karttaki şekilleri bul… Meydan okumak için bir kart çekin. Aynı yaratıkları 2 farklı renkli çerçeve içinde bulmanız mı gerekecek, yoksa numarayı seçtiğinizde hızlı matematik mi yapacaksınız? Rakibinizle yarışmak için kartı ya seçin ya da çözün. Kazanan kartı alır. Yeterli sayıda kart toplayarak “Look Look” (Luk Luk) diyen ilk oyuncu olun ve oyunu kazanın.

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli 

Look Look Akıl Oyunu

Oyun sahası 8 adet arka – önü değişebilen çerçeveden oluşur ve bu şekilde her oynandığında yeni bir oyun oynanıyor havası verir. 68 adet davet kartından oluşur. 2 veya daha fazla oyuncu ile oynanır.

Beceriler

Bağlantısal düşünme, problem çözme, seçici dikkat, odaklanma ve konsantrasyon, parça – bütün ilişkisi, kopya etme ve bilgiyi transfer etme

Oyuncu sayısı: 2 – 6

Yaş grubu: 6+

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli 

Mangala Strateji Oyunu

Oyunun Oynama Şekli ve Kuralları:

Mangala Türk Zekâ Strateji Oyunu 48 taş ve 2 oyuncu ile oynanır. Her oyuncunun önünde 6’şar kuyu olmak üzere toplam 12 kuyu bulunur. Oyuna kura ile başlanır.

  • Oyunda 12 oyuk (kuyu) bulunur. Oyun başında her kuyuda 4 taş bulunur.
  • Taş dağıtma taşların alındığı kuyudan başlar, saat tersi yönünde(sağ taraftan) oyuncunun hazinesi dâhil olmak üzere taşlar 1’er 1’erdağıtılarak sürdürülür(Dağıtılacak taşlar bir elde tutulur, diğer elle tek tek dağıtılır) . Eğer taşların alınacağı kuyuda sadece bir taş var ise bu taş bir sonraki kuyuya bırakılır.
  • Dağıtılan son taş oyuncunun hazinesine gelirse, oyuncu bir el oynama hakkı daha kazanır.
  • Son taş rakibin bölgesindeki kuyudaki taş sayısını çift sayı yaparsa buradaki tüm taşlar kazanılmış olur.
  • Oyuncu herhangi bir kuyudaki taşları dağıtmaya başladığı anda artık o taşlarla oynamak zorundadır. Oyuncu saymak amaçlı taşları eline alabilir.
  • Oyuncunun dağıttığı son taş kendi tarafındaki boş bir kuyuya rastlarsa bu taş ile birlikte bu kuyunun karşısındaki rakip kuyudaki tüm taşlar kazanılmış olur.
  • Oyunda kendi tarafındaki taşları ilk biten oyuncu rakibin bölgesindeki tüm taşların sahibi olur. Böylece oyun biter. En az 25 taş kazanan oyuncu oyunu almış sayılır.

OYUN BİTİŞİ: Karşılaşmalar 3 oyun üzerinden 2 oyun alanın tur atlaması şeklindedir.

Beceriler

Bağlantısal düşünme, problem çözme, matematiksel düşünme, odaklanma

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli 

Pentago Strateji Oyunu

Pentago hızlı ve eğlenceli olmakla birlikte aynı zamanda basit ve karmaşık bir strateji oyunudur.

Pentago oyunun amacı 5 misketli bir sıra oluşturmak. Bunu oluşturmak o kadar da kolay değil çünkü her blok çevirmenizde oyunun şekli ve bloklardaki misketlerin sırası değişebilir.

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli 

Akıl ve zeka oyunları kursunu alanında uzman öğretmenlerimiz online yada yüz yüz eğitimle vermektedir.

Pentago Akıl Oyunu

Pentago hem çocukların hem de gençlerin oynayabileceği birçok ödül almış çift kişilik bir oyundur.

Q-bitz Bütün ve Şekil Oyunu

Q-bitz görsel çevikliğinize meydan okuyan bir oyundur. 3 farklı görsellik içermesinden dolayı çoklu oyunlar için mükemmel bir seçenektir. İlk turda oyuncular küplerini kullanarak oyun kartları üzerindeki desenleri yeniden yapmaya çalışırlar. Kim deseni tamamlarsa kartı alır.

Q-bitz Akıl Oyunu

Q-bitz oyununda ikinci turda oyuncular küplerini desenlerle eşleştirmeye çalışırlar. Üçüncü turda ise beyin gücü öne çıkar. Bu turda oyuncular akıllarından bir desen yapmaya çalışırlar. En çok kartı toplayan oyunu kazanır.

Beceriler

Zihinsel – görsel dikkat

Parça – bütün ve şekil – zemin ilişkisi

Kısa süreli bellek

Bilgiyi kopya etme ve transfer etme becerisi

Yaş grubu: 6 – 9

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli 

Qwirkle Strateji Oyunu

Qwirkle, renk ve şekilleri eşleştirmek kadar kolay bir oyun ancak taktik ve iyi planlanmış bir strateji gerektirir. Satır ve sütun blokları aynı şekil ya da renklerle inşa ederek puan kazanın. Qwirkle’de daha fazla skor elde etmek için bir taşı birçok parça ile uyuşan yere yerleştirin. En fazla puan toplayan oyunu kazanır.

Beceriler

Zihinsel – görsel dikkat

Parça – bütün ve şekil – zemin ilişkisi

Kısa süreli bellek

Bilgiyi kopya etme ve transfer etme

Oyuncu sayısı: 2 – 4

Yaş:6+

Reversi  Oyunu

Oyunun Oynama Şekli ve Kuralları

Reversi özel taşlarla oynanır, bu taşların bir tarafı siyah, diğer taraf beyazdır. Başlangıçta oyun tahtasının ortasındaki dört kareye sırasıyla beyaz ve siyah dört taş koyulur. Oyuncu eğer hamle yapacaksa, kendi taş rengiyle yüz yüze gelecek şekilde bir taş yerleştirmelidir. Oyuncu her yere taşını koyamaz – Her hamlede rakibin bir veya daha fazla taşını ele geçirmelidir. Bunu yaparken, çapraz, dikey ya da yatay biçimde kendi rengine ait taşların aynı sırada olması gerekiyor. Eğer taraflardan birinin taş koyduğu bölümle, yine kendisine ait başka taş arasında rakibe ait taşlar varsa, onlar da renk değiştirerek oyuncunun taşının rengini alır. Ele geçirilen taşlar ters döner (renkleri değişir) ve oyuncunun kendi taşı olur. Eğer oyuncu mevcut durumda rakibin hiç bir taşını ele geçiremiyorsa, hamle sırası rakibe geçer.

Reversi  Akıl Oyunu

Oyunda kazanmak için yapılması gereken en önemli hamle köşelere taşlarınızı yerleştirmektir. Ne kadar çok köşeniz varsa kazanma şansınız o kadar yükselir. Ancak bu dört köşeyi alan oyunu mutlaka kazanır anlamına gelmez. Köşeye taş yerleştirmek için ilk hamleden itibaren hazırlık hamlelerini dikkatli bir şekilde yapmak gerekir. Hazırlık hamleleri her oyuncu için farklı tekniklerle yapılsa da genel olarak ortadaki 16 kareyi taşırmadan taş yerleştirmeye başlanır. Bu karelere taş yerleştirdikten sonra köşeleri rakibe vermemek için yapılması gereken en önemli şey köşe karelerin komşu karelerine mümkün olduğu kadar taş koymamaktır. Köşe karelerin komşu karelerinin dışındaki karelere taş koyarak oyun devam ettirilir.

Reversi  Zeka Oyunu

Oyuncu geçerli bir hamle yapamıyorsa, bu durum hakkında “Hamle yapamazsınız” mesajıyla bilgilendirilir ve hamle sırasını “boş” bir hamle yaparak rakibine geçer. Bu tarz hamleler oyun notunda “pas” olarak geçer. Üstteki kural, rakip için de geçerlidir. Her iki oyuncunun da pas dediği durumda oyun otomatik olarak biter. Tüm kareler dolduğunda veya geçerli bir hamle yapılamaz hale gelindiğinde oyun biter

Oyuncu Sayısı: 2

Road Block (Hırsız-Polis) Zeka Oyunu

Road Block (Hırsız-Polis) oyununda, kırmızı arabadaki hırsızı kapana kıstırmak için polislere yardım edebilirsiniz. Polis arabaları ile tüm puzzle parçalarını kırmızı arabanın kaçış yolu bulmasını engelleyecek şekilde yerleştirebilir misiniz?

Mantık ve mekansal algı becerilerinizi zorlayan kolaydan zora 80 heyecan verici göreve sahip olan bu mükemmel oyun; hem küçükler hem de büyükler için saatler boyu zihin çalıştırıcı bir eğlence sunuyor!

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli 

Road Block Akıl Oyunu

Hırsız Polis Oyununda öncelikle binaların olduğu parçalar ve hırsız oyun kartındaki şekilde yerleştirilir. Daha sonra kalan parçaların yerleştirilmesine çalışılır.Tüm parçalar boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilmelidir. Her bir problem kartının tek bir çözümü vardır.

Hadi Bakalım!!! Polisleri öyle yerleştir ki hırsız hiçbir yere kaçamasın!!!

Beceriler

Analitik Düşünme- Akıl Yürütme, Bağlantısal Düşünme, Dikkat, Konsantrasyon, Odaklanma, Geometrik ve Uzamsal Algılama, Problem Çözme Becerisi, Strateji Geliştirme.

Yaş Grubu: 7+

Oyuncu Sayısı: 1

Six Strateji Oyunu 6+ Yaş

Six (altı) basit ama zekice bir strateji oyunudur. Six oyununda amaç kendi renkli parçalarınızı kullanarak üç kazanma formlarından bir tanesini yapan ilk oyuncu olmak.

Six Akıl Oyunu

Oyuncular önce kırmızı ve siyah renkli parçalardan birini seçerler. Her oyuncu sırasıyla rakibinin parçasına bir parça ekleyerek hedefe ulaşmaya çalışır.

Six Zeka Oyunu

Six çok basittir ve herkes oynayabildiği için eğlencelidir! İleri seviyedeki oyunculara onların anlayacağı şekilde sürprizler ortaya çıkartabilir. Taşınabilir kutusu ile her yerde 2 ya da 4 oyuncu ile 2 takım halinde rahatlıkla oynanabilir.

Beceriler

Strateji geliştirme, Bağlantısal düşünme, Zeka jimnastiği

Oyuncu sayısı:2-4

Skippity (ZıpZıp) Problem Çözme Oyunu

Öğrenmesi kolay ve oynaması hızlı bir oyun. Çocuklar Skippity’i oynamak için can atacak. Yakalamak için düz-çizgi sıçramaları kullanın ve üzerlerinden atladığınız “skippers” ları bir yerde toplayın. Herhangi bir skipper sizin atlama parçanız olabilir çok adil bir oyun.

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli 

Skippity Problem Çözme Oyunu

Rakibinizi bloke ederek ihtiyacınız olan renkleri toplayın ve rakibinizin ihtiyacı olan renkleri almasına izin vermeyin. Her renkten bir tane topladığınızda bu bir set olur. En çok sete sahip olan oyunu kazanır. Oyun 2 ila 4 oyuncu arasında oynanır.Bir sonraki hamleni düşün, rakibinin bütün renklerden toplamasını engelle.

Beceriler

Bağlantısal düşünme, Problem çözme, Matematiksel düşünme ve odaklanma

Oyuncu sayısı:2-4

Yaş grubu:5+

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli 

Square Up Zeka Oyunu

Square Up Oyununa Başlamadan Önce

1.Önce düzeneği kapağı açın

2.Her oyuncu düzenekten 24 adet renkli taş alır..

3.Oyuncular renkli taşları rastgele düzeneğe yerleştirirler.

4.Her iki oyuncu da oyuna başlamak için küp çalkalayıcıları ellerine alır.

Square Up Akıl Oyunu

Square Up Oyununda küp çalkaladıktan sonra ortaya çıkan deseni düzeneğin ortasında 9 renkli taşı kullanarak ilk yapan oyuncu olmak.

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit

Farkı fark edeceksiniz. Bizimle görüşmeden karar vermeyin !

Square Up Zeka Oyunu

1.Her iki oyuncuda aynı anda küpleri çalkalayarak tüm küplerin yuvalarına oturmasını sağlarlar. Küpler çalkalandıktan sonra en fazla 4.Küp aynı renkte olabilir. Daha fazla sayıda küp aynı renkte olursa küplerin tekrar çalkalanması gerekir.

2.Küp çalkalayıcı oyuncunun yanına konur ve bir sonraki el başlanmadan dokunulamaz.

3.İki oyuncuda küp çalkalayıcı da gördükleri deseni düzenek üzerinde parmaklarıyla taşları kaydırarak oluşturmaya çalışırlar. Düzenekteki taşlar yerinden çıkartılamaz.

4.Deseni ilk yapan oyuncu düzeneği kapatır ve düzeneğin kapağındaki çerçeveden yaptığı desenin doğruluğunu ispat etmiş olur.

5.Başka bir el oynamak için küpleri tekrar çalkayabilirsiniz. Düzenekteki taşları karıştırmanıza gerek yoktur.

Yaş grubu: 6+ 

Meta-Forms Görsel Dikkat Oyunu

Her şeklin bir yeri var, dikkatli bak, ipuçlarını takip et…

Dünyanın birçok yerinden anne-babaların, öğretmenlerin ve çocukların takip ettiği bu ödüllü yap-bozu keşfedin. Görsel ipuçları kullanarak dokuz tane geometrik şekli doğru yerlere yerleştirip her yap-boz için benzersiz çözümler bulun.

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli 

Meta-Forms Konsantrasyon Oyunu

Meta-Forms ipuçları çocukların anlaması için kolay ve sezgiseldir. Yıllar geçtikçe çocuklar bu oyunla büyüyerek sağlam bir anlayış ve mantık becerisi kazanacaklar. Meta-Forms çocuklar için harika bir eğitici oyun olmakla beraber yetişkinler içinde uygundur.

Beceriler

Görsel dikkat, odaklanma- konsantrasyon, bağlantısal düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirir..

Yaş grubu: 5+

Oyuncu sayısı: 1+ 

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit KocaeliÖzel ders sistemimize buradan ulaşabilirsiniz.

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli 

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli Şubemizde Her Dönem Online Yada Yüz Yüze Eğitimle Verilmektedir.

  • Whatsapp hattımızdan kursumuza ulaşabilirsiniz.
  • Kursumuza 0535 778 95 96 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu İzmit Kocaeli

Kurslarımız ve Özel Derslerimizle İlgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sohbete Başla
1
Bize Ulaşın
Merhaba. Hoş Geldiniz.
Size Eğitim Danışmanımız Mehmet Şahin Bey Yardımcı Olacak.
Şimdi Ara