iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2

SMMM Kursu

SMMM Kursu

SMMM Kursu

SMMM kursu online yada yüz yüze eğitimle Türkiye’nin en iyi öğretmenleri tarafından verilmektedir. SMMM için istediğiniz konulardan birebir özel ders alarak SMMM eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

SMMM eğitiminizin kesintisiz bir şekilde devam etmesi için online birebir özel ders şeklinde eğitim almanızı tavsiye ediyoruz. Birebir özel ders sınıf ortamı kurslara göre on kata kadar daha etkilidir.

SMMM STAJA BAŞLAMA Kursu 

SMMM Kurslarımız Yaklaşık 3 Ay Sürmektedir.   

SMMM Yılda 3 Defa Yapılır.

* ŞUBAT 3. Hafta 

* TEMMUZ 1. Hafta  

* EKİM 2. Hafta 

 SMMM Kurs Başlangıçları 

*  KASIM 2. Hafta

*  MART 2. Hafta

* TEMMUZ 2. Hafta

SMMM kursu İzmit Kocaeli şubemizde online yada yüz yüze birebir özel ders şeklinde istediğiniz gün ve seanslarda verilmektedir.

SMM Kursu – Ders Saatleri 

 MUHASEBE GRUBU 

Fin. ve Şirketler Muhasebesi : 30 Saat

Muhasebe Standartları : 10 Saat

Maliyet Muhasebesi : 25 Saat

Analiz : 18 Saat

Denetim : 18 Saat

 Toplam : 100 Saat

HUKUK GRUBU

Borçlar Hukuku : 10 Saat

Ticaret Hukuku : 15 Saat

İş Sosyal ve  Güvenlik Hukuku : 12 Saat

Vergi Hukuku ve TVS  : 20 Saat

Meslek Hukuku : 09 Saat

Toplam  : 66 Saat

MALİYE GRUBU 

Ekonomi ve Mal. Ek. : 20 Saat

Maliye : 15 Saat

Toplam : 35 Saat

GENEL TOPLAM :200 Saat

SMMM – Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Hukuk, İktisat, Maliye, İşletme, Muhasebe, Bankacılık, Kamu Yönetimi ve Siyasal Bilimler dallarında eğitim veren fakültelerden en az lisans düzeyinde mezun olmak adayların Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) olabilmeleri için öncelikle SMMM Staja Giriş Sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

Smmm nedir?

Smmm, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. SMMM İşletmelerin ekonomik, mali ve hukuki durumları ile vergiye ilişkin işlemlerini muhasebe kurallarına, gerçeklere ve yasalara uygunluk açısından inceleyerek görüşünü ilgililere bildiren ve bu işleri bir işyerine bağlı olmaksızın yapan kişidir.

Ticaret lisesi mezunları ve 2 yıllık yüksekokul mezunları 4-6 yıl staj yaparak SM olurlar. 4 yıllık fakülte mezunları 2 yıl staj yaparak SMMM olurlar. 10 yıl SMMM yapan kişi de YMM olur. Hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilimler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya denkliği Yükseköğretim Kurumunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lise seviyesinde mezun olmak. Staj amacıyla serbest muhasebeci mali müşavir veya yeminli mali müşavir yanında iki yıl çalışmış olmak ve staja başlama sınavını başarmak. Serbest muhasebeci mali müşavirlik yeterlilik sınavını kazanmış olmak gereklidir.

Smmm ne iş yaparlar?

1- Kişi veya kuruluşların yükümlü oldukları vergi beyannamelerini düzenler,

2- Şirketlerin ortaklık ve tasfiye işlemlerini yerine getirir,

3- Vergi İdare Mahkemeleri ve adli yargıda, sermaye artırımı ve bankalara sunulan bilançoların incelenmesi vb. konularda bilirkişilik yapar,

4- Serbest iş yapan kişilerin, resmi ve özel kurumların gelirlerini ve giderlerini, çeşitli adlardaki (işletme defteri, serbest eslek kazanç defteri vb.) defterlere kaydeder,

5- Kişi ve kuruluşlar adına vergi daireleri ile uzlaşma işlemlerini gerçekleştirir, özel kurumların Sosyal Sigortalar Kurumu ile ilişkilerini düzenler,

6- Kamu kurumları ile teşebbüs ve işletme sahipleri arasında hakemlik yapar,

7- Vergi, fon, gecikme faizi ve cezalar hakkındaki uyuşmazlık işlerini çözümler,

8- Fizibilite raporları hazırlar,

9- Belgelere dayanarak inceleme ve denetim yaparlar.

Mali Müşavirlik staja başlama sınavı nedir?

Staja başlayan aday, bu stajın geçerlilik kazanabilmesi için staja başlama sınavını geçmesi gerekir. Staj süresi kesintisiz olmak üzere 2 yıldır.

Mali Müşavirlik yeterlilik sınavı nedir?

Mali Müşavirlik yeterlilik sınavı yılda 3 kez olmak üzere klasik tarzda yapılır. 2 yıl stajını bitiren SMMM adayı, 7 tane dersten yazılı sınava girer. Stajyer, stajın bitimindeki ilk sınava girmek zorundadır. Toplam sınav hakkı 5’tir. Not ortalamasının 7 ders için 60 olması gerekir.

Özel ders sistemimize buradan ulaşabilirsiniz.

SMMM Kursu

SMMM için kurs merkezimizde her zaman online yada yüz yüze eğitimle verilmektedir.

SMMM kursu için şubemize;

  • Whatsapp hattımızdan kursumuza ulaşabilirsiniz.
  • Kursumuza 0535 778 95 96 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

SMMM Kursu

ETİKETLER:
Kurslarımız ve Özel Derslerimizle İlgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sohbete Başla
1
Bize Ulaşın
Merhaba. Hoş Geldiniz.
Size Eğitim Danışmanımız Mehmet Şahin Bey Yardımcı Olacak.
Şimdi Ara