iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
İstanbul - Türkiye

Mental Aritmetik Kursu İzmit Kocaeli

Mental Aritmetik Kursu İzmit Kocaeli

MENTAL ARİTMETİK KURSU İZMİT KOCAELİ

Mental aritmetik kursu İzmit Kocaeli şubemizde online yada yüz yüze eğitimle Türkiye’nin en iyi öğretmenleri tarafından verilmektedir.

İlköğretim Grubu 

Hafta Sonu / Hafta İçi 

Kimler Katılabilir ? 

06 -13 Yaş Arası Öğrenciler Katılabilir

Birebir – İkili , 3 ‘lü Yada Sınıf Ortamında Hızlı Okuma Kursu Alabilirsiniz. 

Kurs Başlangıcı : İstediğiniz Zaman / Hafta Sonu veya Hafta İçi İstediğiniz Seansta .

Kurs Saati : Adaya özel program. 10 – 1 6 – 20 – 24 ders saati özel program. 

Sertifika:  Mental Aritmetik Kurs Katılım Belgesi.

MENTAL ARİTMETİK EĞİTİMİ NEDİR?

Mental aritmetik eğitimi, 5 – 14 yaş grubu çocuklar için uygulanabilen, beyin geliştirme programıdır. Çocukların hesap makinesi, kâğıt, kalem kullanmadan aritmetik işlemleri çok hızlı ve doğru biçimde yapmasına olanak sağlar. Bellek, konsantrasyon, gözlem, odaklanma ve reflekslerini geliştirerek beynin sağ ve sol loblarının gelişmesine ciddi katkılarda bulunur.

   Çocuğun bu eğitime başlaması için en uygun zaman 0’dan 9’a kadar sayıları yazmaya başladığı dönemdir. Anaokulundan itibaren,ilkokul1.ve/veya 2. sınıfa kadar, çocukların en iyi öğrenme ve kavrama beyin gücüne sahip oldukları dönemdir. Çocuk matematik kavramlarını anlamaya başladığında, beynin yeteneklerini ve çözümsel yapısını beslemek için en doğru zamana gelmiş demektir. Abaküs temelli Beyin Geliştirme Programı, matematik ve hesaplamalar ile ilgili kavramların temel eğitimini sunar. Ayrıca bu yöntem çocuğun okul derslerindeki yükünü azaltır.

 Beyinin Gelişiminin Evreleri:

· 3 yaş: Beyinin %60 gelişmesi beklenir, yani çocuğun algısının en güçlü olduğu dönemdir.

· 3 ile 8 yaş arası: Beyin %20 daha gelişmiştir. Öğrenme ve algılama 3 yaşındaki kadar güçlü değildir. Ancak daha fazla olanak sağlanırsa çocuk şaşırtıcı sonuçlar elde edebilir.

· 8 ile 14 yaş arası: Beyin %10 daha gelişmiştir, eğer öğrenmeye bu yaşta başlanırsa çok büyük çaba harcamak gerekir.

· 14 yaş sonrası: Eğer çocuk öğrenmeye bu yaşta başlarsa olumlu sonuç almak daha da zorlaşır. Daha çok ve disiplinli çalışmak zorundadır. 

Abaküs Temelli Beyin Geliştirme Programının avantajları nelerdir? 

*  Hafızayı güçlendirir.

*  Daha uzun süre konsantrasyon süresi sağlar.

*  Anlama seviyesini ve hızını artırır.

*  Kararlılığı ve hesaplama becerisinin hızlılığını mantıksal nedenlerle artırır.

*  Daha yüksek öğrenim kapasitesi ve özsaygı yaratır.

*  Hayal gücü yeteneğini ve görsel hafızayı artırır.

*  Kesin hüküm verme ve dinleme becerisini kazandırır.

*  Öğrenirken eğlenmenin ve stresi azaltmanın huzurunu yaşatır.

*  Daha üstün gözlem ve hayal etme gücü yeteneğini geliştirir.

Mental Aritmetik Kursu İzmit Kocaeli 

Bizimle görüşmeden karar vermeyin. En iyi öğretmenlerden eğitim alabilirsiniz.

 ABAKÜS NEDİR?

      Toplama ve çıkarma gibi Aritmetik işlemlerin yapılmasında kullanılan, rakamlar yerine boncuk benzeri nesnelerden yararlanılan hesap aracına abaküs (sayı boncuğu da) denir.

      Abaküs sözcüğü, Eski Yunanca kökenlidir. Eski Yunanlılar, Romalılar, Hintliler ve Çinliler hesap yaparken abaküs kullanırlardı. Rakamlar simgelerle gösterilmeye başlandıktan sonra abaküs kullanımı azaldı.     

     Abaküste, bir çerçeve içinde yan yana on bir, on üç, veya on beş tane çubuk bulunur. Çubuklar üst kısma yakın bir bölgeden çerçevenin iç parçası ile bölünmüştür. Her çubukta 4 adet altta, 1 adet üstte olmak üzere 5 boncuk vardır. Çubuklar sayıların basamaklarını gösterir.

     Sayı boncuğu, abaküs veya çörkü, basit toplama ve çarpma işlemleri için kullanılan bir alettir. Boncukların sayılması şeklinde çalışır.

  BEYNİMİZ VE ZEKÂMIZ HAKKINDA BİLMEDİKLERİMİZ?

Bugüne kadar insan beyninin çalışması konusunda önemli araştırmalar yapılmış ve ilginç gerçekler ortaya çıkmıştır. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda elde edilen veriler, insanoğlunun beyin potansiyelinin ancak % 6 – 7 ‘sini kullanabildiğini ifade etmektedir.

Araştırmalar sağ beynin ritim, uzman bilinci, bütünlüğü görme, hayal gücü, hayal kurma, renk, boyut konularında; sol beynin ise, sözcükler, mantık, sayılar, ardışıklık, çizgisellik, analiz, listeleme, yazma gibi konularda yetenekli olduğu sonucunu elde etmiştir.  Ortaya çıkan diğer bir çarpıcı gerçek ise, beynin lobları arasında bir iletişim ağı olduğu, tam bir zihinsel gelişimin her iki lobun çalıştırılması ve aradaki iletişimin sağlıklı olması sonucu gerçekleşebileceği gerçeğidir.

Abaküs temelli Beyin Geliştirme Programı her iki beynin sağlıklı bir iletişim ile iş birliği yapmasına olanak sağlayarak geleceğimizin dahi adaylarını yetiştirmektedir.

Çocuklarda zekâ gelişiminin çok yoğun olduğu 3 – 11 yaş aralığında eğitime gereken önemin verilmesi, hafıza ve zekanın temellerini oluşturan becerilerin kazandırılması, beraberinde ve sonraki yaşlarda öğrenme hızını kesinlikle pozitif yönde etkiler. Bu dönemdeki uygun eğitim, beyinde başarının tohumlarının atılmasını sağlayarak, gelecekteki akademik başarıyı da garanti altına almaktadır.

Mental Aritmetik Kursu İzmit Kocaeli 

Farkı fark edeceksiniz ! mental aritmetik kursu İzmit Kocaeli şubemizde her dönem verilmektedir.

Dinlenerek çalışın: 

Ders çalışırken yorulduğunuz zamanı gözlemlemeye çalışın ve ara verin. Dinlenmeden yapılan çalışma genellikle etkisiz olur ve öğrenme gerçekleşmediği için de kişiyi daha çok yorar. Yorulma arttıkça konsantrasyon bozukluğu daha çok görülür. Dışsal hiçbir etken olmasa da kişi konsantre olmakta ve çalışılan materyali algılamakta güçlük çeker. En fazla 45 – 50 dakika sürekli çalışın. Çalışmaya devam etmeniz gerekiyorsa 10 – 15 dakika ara verin ve ders dışında bir şeyler yapın. Böylece dikkatinizi toplayabilirsiniz ve ders dışı etkenlerin sizi bölmesi o kadar kolay olmaz.

Dikkat toplama egzersizleri yapın:

Bir öğrencinin dersle ilgili dikkatinin en canlı olduğu zaman, ders çalışmaya başladıktan sonra ilk 20 dakikadır. Bu süreden sonra öğrencide dikkat dağılma ya da konsantrasyon bozukluğu belirtileri görülebilir. Ancak her 20 dakika sonunda 10 – 15 dakikalık bir süre derse ara vermek, ders çalışmada kopukluğa yol açabileceği için uygun olmaz. Bunu yerine, 1 –2 dakikalık dikkat toplama egzersizleri yapabilirsiniz. Örneğin ders çalışırken belirli bir ara verme noktasına geldiğiniz zaman , ayağa kalkıp birkaç adım odanın içinde yürüyün, derin bir nefes alın. Ders çalışırken 1 – 2 dakika ara vermek ve bu egzersizleri yapmak zihni dinlendirir ve dikkatin yeniden toplanmasına katkıda bulunur. Bu egzersizlerden hemen sonra ders çalışmaya geri dönmelisiniz.

Mental Aritmetik Kursu İzmit Kocaeli 

İstediğiniz gün ve seanslarda mental aritmetik kursu İzmit Kocaeli şubemizde online eğitimle verilmektedir.

Çalışmanızda çeşitliliğe yer verin:

Uzun saatler boyu tek bir etkinlik ya da ders üzerinde çalışma yerine, bu zamanı bloklar halinde değişik derslere ayırın. Aynı proje ya da okuma üzerinde uzun zaman harcamak sıkılmanıza ve konsantrasyonunuzun bozulmasına yol açabilir. Eğer konsantre olmakta güçlük çekiyorsa, 1- 1,5 saat bir ders üzerinde çalıştıktan sonra belirli bir süre ara verip diğer bir derse başlayabilirsiniz. Bu değişiklik konsantrasyon düzeyinde bir artış sağlayabilir.

Varsa derse karşı olumsuz tutumun nedenlerini araştırın ve bu tutumun nedenlerini araştırın ve bu tutumu değiştirin:

Konsantrasyon bozukluğuna yol açan nedenlerden birisi de çalışılacak ders konusunda olumsuz bir tutuma sahip olma ya da dersin güçlüğünden ya da yükümlülüklerinden çekinme olabilir. Bu durumda yapılacak çalışmaların etkili olması oldukça zordur. Öğrenci böyle bir durumda derse çalışmakta güçlük çeker ve çok yorucu bir süreç yaşar. Bu durumdaki bir öğrenci, öncelikle bu problemin üzerine gitmek ve çözmeye çalışmak zorundadır. Eğer öğrenci tam olarak neden çekindiğini ya da dersin hangi boyutunun daha güç geldiğini belirleyebilirse birtakım çözüm yolları üretebilir. Bu konuda öğretmene, rehber uzmana ya da aileye danışmak uygun olabilir. Herhangi bir derste güçlük çekmek, bir öğrenci için gayet doğaldır. Önemli olan bu güçlüğü yenmeye çalışmaktır. Bu nedenle çalışmakta olduğunuz ders üzerinde bir süre düşünün. Bu derse karşı tutumunuz nedir? Size güç gelen yönleri nelerdir? Eğer bilinçli olarak konsantrasyon bozukluğunun nedenlerini saptayabilirseniz, bu sorunla baş etme yollarını daha kolay bulabilirsiniz.

Kısa bir süre içinde bitirilebilecek ödevleri bitirebilecek ödevleri bitirmek için çaba gösterin:

Başladığınız bir ödevi mümkünse bitirmeye çalışın ve değerlendirin. Varsa eksiklikleri tamamlayın ve öğretmene verilmek üzere bir kenara koyun. Bitirilmiş bir çalışma en önemli motivasyon kaynaklarından biridir. Her öğrenci sürekli ne kadar çalıştığını ve neleri başardığını görmek ister. Bitirilen bir ödev, belirli bir çalışmanın ürünüdür. Ve diğer çalışmalar için öğrenciyi etkili bir şekilde motive eder. Bunun aksine yarım bırakılmış ve ertelenmiş ödevler öğrenciyi iter ve bunlar üzerinde konsantrasyonu sağlamak daha güç olur.

İyi bir çalışma ortamı oluşturun:

Konsantre olmanın önemli yollarından biri iyi bir çalışma ortamının oluşturulmasıdır. Kendi şartlarınız çerçevesinde size en uygun olabilecek bir çalışma ortamı oluşturmaya çalışın. Rahat ve dik oturabileceğiniz bir sandalye bulun. Masanızın üstünü boşaltın ve yapacağınız çalışma için yer oluşturun. Işığın yeterli olduğu bir ortam seçmeye çalışın. Tüm bu ve benzeri ortama ilişkin şartlar konsantrasyonu belirli bir ölçüde etkileyen etkenlerdir.

Her çalışma öncesi kendinize bir hedef tayin edin ve o hedefe ulaşmaya çalışın: Çalışmaya başlarken kendinize bir hedef tayin edin ve yapacağınız çalışmada ne kadar ilerleme kaydedeceğinizi belirleyin ve daima kendi belirlediğiniz bu amaca ulaşmaya çalışın. Konsantre olma, önemli ölçüde kişinin iradesi ile ilgilidir. Eğer öğrenci kendi iradesini kontrol edebilir ve kendi planladığı çalışma çizelgesine uyabilirse, ders çalışmada fazla güçlük çekmez.

Özel ders sistemimize buradan ulaşabilirsiniz.

Mental Aritmetik Kursu İzmit Kocaeli 

Mental Aritmetik Kursu İzmit Kocaeli Şubemizde Her Dönem Online Yada Yüz Yüze Eğitimle Verilmektedir.

  • Whatsapp hattımızdan kursumuza ulaşabilirsiniz.
  • Kursumuza 0535 778 95 96 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

Kurslarımız ve Özel Derslerimizle İlgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sohbete Başla
1
Bize Ulaşın
Merhaba. Hoş Geldiniz.
Size Eğitim Danışmanımız Mehmet Şahin Bey Yardımcı Olacak.
Şimdi Ara