iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2

YÖS Kursu İzmit

YÖS Kursu İzmit

YÖS Kursu İzmit

YÖS kursu İzmit şubemizde sınıf kursu ve özel ders şeklinde verilmektedir. YÖS derslerine alanında uzman en az 15 yıllık tecrübesi bulunan Türkiye’nin en iyi öğretmenleri girmektedir. Özel dersleri kursumuzda, ders ofisinde yada evinizde alabilirsiniz. YÖS pratik ve kolay bir sınavdır. YÖS ile istediğiniz üniversite ve bölümleri rahatlıkla kazanabilirsiniz.

YÖS kursu İzmit, Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası, Hereke, Tuzla, Pendik, Kartal, Maltepe, Kadıköy ve yakın ilçelerde sınıf kursu ve özel ders şeklinde verilmektedir.

YÖS merkezi bir sınav değildir. Her üniversite kendi sınavını kendisi yapmaktadır. Bazı üniversitelerin YÖS puanı yine bazı üniversitelerde geçerli olabilmektedir. 

Birebir özel derste başarı ve memnuniyet oranı yüzde yüze yaklaşmaktadır. 

Kursumuzda YÖS kursu için  online özel ders alternatifi de bulunmaktadır. 

YÖS Online Özel Ders 

YÖS kursu İzmit şubemizde istediğiniz gün ve seanslarda özel ders olarak ta verilmektedir. Online özel dersler kursumuza özel sistem üzerinden sesli ve görüntülü olarak yapılmaktadır. Online özel ders ile normal ders arasında verim açısından herhangi bir fark bulunmamaktadır. 

Online özel derslerde adaya özel kurs programı oluşturarak adayın anlayabileceği şekilde tüm konuları birebir bitiriyoruz. Online derslerde adayın dokümanları taranmakta ve adayın çözemediği sorular birebir çözülmektedir. 

Özel ders daha pahalı değildir. Yaklaşık sınıf kurslarına ayrılan bütçe ile sadece eksik olduğunuz konulardan birebir özel ders alarak istediğiniz üniversite ve bölümleri rahatlıkla kazanabilirsiniz. 

Birebir özel derste başarı ve memnuniyet oranı yüzde yüze yaklaşmaktadır. 

Online YÖS deneme sınavları düzenleyerek adayın seviyesini sürekli kontrol ediyoruz. 

YÖS başvuru ve tercihlerinde şubemizden ücretsiz destek alabilirsiniz. 

YÖS Kursu İzmit – Özel Ders Tavsiyesi 

YÖS adaylarının seviyelerine ve hedeflerine göre özel ders paketleri oluşturarak 50 -70 yada 100 saatte tüm YÖS konularını bitiriyoruz. YÖS için daha özel hedefi olan adaylar daha fazla özel ders alabilirler. 

YÖS Sınıf Kursu İzmit

Hafta içi ve hafta sonu seanslarında YÖS sınıf kurslarımız bulunmaktadır. Seviyesi aynı olan adaylar isterlerse sınıf kurslarımıza devam edebilirler. Genellikle YÖS adayları arasında büyük seviye farklılıkları bulunabilmektedir. Seviye farkı varsa ve özel hedefleriniz bulunuyorsa birebir özel ders alarak sınava hazırlanmanızı tavsiye ediyoruz. 

YÖS YABANCI ÖĞRENCİ SINAVI – REHBERLİK
YÖS nedir?

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS), Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girecekleri ve sonuçlarını bu kurumlara kabul için başvururken kullanabilecekleri bir sınavdır. Bu sınav 2010 yılına kadar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) yapılmaktaydı, aynı yıl içerisinde ve 2011 yılında alınan kararlarla Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavlarını T.C. üniversiteleri kendi bünyelerinde düzenlemektedirler.

YÖS sınavına başvurma koşulları

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavına başvuranların,

 1. Yabancı uyruklu olmaları (hiçbir devletin uyruğunda olmayanlar ve mülteciler dahil).
 2. Türk liselerinin veya Türk liselerine denk bir okulun son sınıfında olmaları ya da böyle bir okuldan mezun durumda bulunmaları.
 3. Tercih etmek istedikleri yükseköğretim kurumlarınca belirlenen kayıt koşullarını taşımaları gerekir. Her üniversite koşulları değişebiliyor.

YÖS’e kimler girebilir?

 1. Türkiye’de okumak isteyen Yabancı uyruklu öğrenciler.
 2. Lise öğrenimini yurt dışında tamamlayan T.C. vatandaşı ya da uyruğundan biri T.C. veya K.K.T.C.  olan çifte vatandaşlar.
 3. Doğumla yabancı uyruklu olup sonradan T.C. vatandaşlığına geçen çifte vatandaşlar (Lise öğrenimini Türkiye’de yapsalar dahi).
 4. Doğumla T.C. vatandaşı olan çifte vatandaşlar, eğer T.C. vatandaşlığından çıkıp mavi kart aldıkları takdirde.

Not: Yurtdışından öğrenci kontenjanlarına katılabilirler ve YÖS sınavına girebilirler.

Kimler YÖS sınavına giremez?
 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar
 2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olanlar
 3. Türkiye’deki bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçu nedeniyle çıkarma cezası alanlarla, önceki yıllarda katıldıkları YÖS’te sahtekârlık yaptıkları saptananlar
 4. Kültür anlaşmaları, kültürel değişim programları ve benzeri düzenlemelerle, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetince yabancı hükümetler emrine verilen burslardan veya yükseköğretim imkânlarından yararlandırılmış olanlar

YÖS İle İlgili Sorular ve Cevapları 

Türkiye’de okumak için ne yapmalıyım?

Türkiye’de okuyabilmek için önünüzde 3 farklı alternatif var.

1. si  YÖS sınavına girerek, 

2.si  lise diplomanızla üniversitelere başvuru yaparak

3. sü üniversite snavına girerek. 

Lise Diploması İle Alan Üniversiteler

* Trakya Ünv.

* Çanakkale 18 Mart Ünv. 

* Sakarya Ünv.

* Karabük Ünv.

* Kırklareli Ünv.

* Giresun Ünv. 

YÖS sınavına girmenin avantajları nelerdir?

YÖS sınavına girmiş olmak; elinizde Türkiye Cumhuriyeti üniversitelerinden birinin yapmış olduğu sınav sonuç belgesi olacağından her zaman lise diploması ile başvurmaktan avantajlı durumda olacaktır. 

YÖS sınavına nasıl girebilirim?

 İlgili üniversitelerin Web sayfasını takip etmelisiniz.   Bu Sayfadan YÖS Başvuru Tarihlerine Ulaşabilirsiniz. 

YÖS sınavına girmeden Türkiye’de üniversite okuyabilir miyim?

YÖS sınavına girmeden Türkiye’de üniversite okuyabilirsiniz. Türkiye’de ki üniversitelerin bir kısmı lise diploması ile üniversiteye öğrenci kabul etmektedir. 

Lise diploması ile Türkiye’de üniversiteye girme şansım nedir?

Lise diploma notlarınızı ortalaması 4 ve üzerinde ise üniversiteye lise diploması ile girebilirsiniz. Eğer İstanbul, İzmir ve Ankara vb. büyük şehirlerde ki devlet üniversitelerine girebilmek için YÖS sınavı gereklidir. Lise diploması ile diğer şehirlerdeki üniversitelere girme şansınız daha yüksektir. Bazı üniversiteler yüksek sayıda yabancı öğrenci kontenjanı ayırmaktadırlar.

Türkiye’de İstanbul’da okumak için ne yapmalıyım?

İstanbul’da 7 tane devlet üniversitesi ve 39 tane de vakıf üniversitesi (özel) bulunmaktadır. Devlet üniversiteleri YÖS sınavı sonuç belgesi istemektedir. Vakıf üniversiteleri YÖS sınavı şartı yoktur ve %95’i lise diploması ile kabul etmektedir. Buna göre devlet üniversitelerinde okumak isteyen öğrenciler YÖS sınavına girmek zorundadır. Vakıf (özel) üniversitelerinde okumak isteyen öğrenciler ise lise diplomaları ve gerekli belgeleri ile Liva Consulting ile başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir ve fırsatlardan faydalanabilir.

Vize mi nereden almalıyım?

Türkiye’de üniversite okuyacak olan öğrenciler Türkiye’ye gelmeden önce ülkelerindeki T.C. büyükelçiliklerinden öğrenci vizesi alarak gelmelidirler. Türkiye’de öğrenci vizesi verilmemektedir. Türkiye’ye de üniversiteye kesin kayıt yapmak için öğrenci vizesinin olması gerekmektedir.

Vize almak için hangi evraklar gereklidir?

Türkiye Cumhuriyetinde üniversite okuyacak olan yabancı uyruklu vatandaşların T.C. büyükelçiliğin konsolosluk bölümüne öğrenci vizesi için teslim etmesi gereken resmi belgeler.

 1. Üniversite tarafından verilen davetiyenin aslı ve kopyası
 2. Okuyan öğrenci ise öğrenci belgesi ve transkripti
 3. Okul süresince tüm masraflarını karşılamayacak olan Türk vatandaşının sponsorluk yazısı, ya da anne babasının çalıştığı yerden alacağı maaş bordrosu veya ailesinin tüm masrafları karşılayacağını gösteren vekâlet.
 4. Pasaport ve 2 adet kopyası
 5. 2 resim ( 5×6)
 6. 18 yaşından küçük olanlar için anne ve babasının yurt dışına çıkması için muvafakatname.
Türkiye’ye geldiğimde nerede ikamet edebilirim. Yaşam şartları nasıldır?

Türkiye’de barınma şartları bölgelere göre değişebiliyor. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde barınma şartları biraz daha pahalıdır. Ortalama barınma fiyatları aşağıda gösterilmiştir.

Özel yurtlar: aylık 150-250$ aralığında değişiyor (her şey dahil).

KYK yurtları: KYK yurtları devlete bağlı yurt olduğundan belli dönemlerde başvuru yapılıyor. Eğer yurtta kalma kabulü alırsan 2016 -2017 öğretim döneminde yönetim kurulumuzca öğrencilerimizin ekonomik koşulları da dikkate alınarak aylık yurt yatak ücreti 150 TL olarak belirlenmiştir. Standardı yüksek, özel nitelikli yurtların aylık ücreti ise 160-265 TL arasındadır. 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren sabah kahvaltısı 2,50 TL, akşam yemeği yardımı 5,50 TL olmak üzere 8 TL’ye yükseltilmiştir.

Kiralık evler: bir evde 4 veya 5 kişi olarak yaşamak mümkündür. Bu durumda kişi başına 100-200$ ödeme düşer (her şey dahil).

İkamet izni nasıl alabilirim?

Türkiye’ye geldikten sonra bir ay içerisinde e-ikamet başvurusu yapılmalıdır. Yıllık ikamet için gereken dokümanlar:

1) Pasaport

2) Zorunlu sağlık sigortası: Liva Consulting size güvenilir sağlık sigortasını uygun fiyata sağlama imkânına sahiptir. Üniversite başvurusunu liva consulting ile yapan öğrencilere % 10 sağlık sigortasında indirim sağlanacaktır.

3) Türkiye’de kalacağınız evin noter onaylı kira sözleşmesi ya da kaldığınız yurttan orada kaldığınıza dair belge.

4) Göç idaresinden alınan randevunun çıktısı. Liva Consulting size randevu almak için rehberlik hizmeti sunmaktadır.

5) Öğrenci belge

6) 6 adet fotoğraf (4×6)

7) İkamet kartı ücreti dekontu (58,50₺) vergi dairesine ödenecek.

Dikkat: emniyetten randevu alındıktan sonra bütün evrak işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve teslim edilmesi gerekmektedir.

Sınav soruları hangi branşta olmaktadır?
 • Matematik
 • Geometri
 • Zeka sorusu (iq)

 YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) Uygulama Takvimi

* YÖS Başvuruları Çoğu Üniversitede Ocak Ayında Başlamaktadır.

* YÖS Sınavları Çoğu Üniversitede Mayıs Ayı İçerisinde Yapılmaktadır.

YÖS Çıkmış Sorular

* 2017 ONDOKUZ MAYIS 

* 2017 BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ 

* 2014 SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

YÖS KONULARI 

MATEMATİK

SAYILAR

1.  Rasyonel Sayılarda Dört İşlem

2.  Ondalıklı Sayılarda Dört İşlem

3.  Üslü Sayılar

4.  Köklü Sayılar 

ORAN-ORANTI

1. Oran Bulma

2.  Değer Hesaplama 

ÇARPANLARA AYIRMA

1. Sadeleştirme

2. Değer Hesaplama 

BİR BİLİNMEYENLİ DENKLEMER

1. Denklemde İsteneni Bulma 

DENKLEM SİSTEMLERİ

1. Birinci Dereceden İki Bilinmeyenli Sistemler 

2. Birinci Dereceden Üç Bilinmeyenli Sistemler 

İŞLEM SORULARI

1. xoy=2x+5y   gibi 

KÜMELER

1. Kesişim-Birleşim Bulma

2. Eleman Sayısı Hesaplama

POLİNOMLAR

1. Bölmede Kalan Bulma

2. Değer Hesaplama 

FONKSİYON

1. Bileşke ile ilgili

2. Grafikten Değer Bulma

3. Fonksiyonel Denklem

4. Ters Fonksiyon 

LİMİT

1. Trigonometrik Limit Bulma

2. Üstel Fonksiyonlarda Limit 

KARMAŞIK SAYILAR

1. Dört İşlem

2. Denklemde Bilinmeyeni Bulma

3. Grafikli Soruda Değer Bulma 

TRİGONOMETRİ

1. Sadeleştirme

2. Denklem Çözme

3. Şekilde Trigonometrik Değer Bulma

4. Toplam-Fark Formülleri

LOGARİTMA

1. Bilinmeyen Cinsinden Bulma

2. Logaritma Değeri Hesaplama

3. Şekilli Soru Değer bulma

4. Logaritmalı Denklem 

TÜREV

1. Bir Noktada Türev Hesaplama

2. Kapalı Fonksiyonlarda Türev Hesaplama

3. Limit Şeklinde Türevli Soru

4. Türevde Grafikli Soru 

İNTEGRAL

1. Belirsiz İntegral

2. Belirli İntegral

3. Belirli İntegralde Bilinmeyeni Bulma

4. Alan Bulma

5. Şekilde Taralı Alan Hesaplama

LİNEER CEBİR

1. Matriste Dört İşlem

2. Determinant

GEOMETRİ 

DAİRE

1. Dairede Alan

ÇEMBER

1. Çemberde Uzunluk

2. Çemberde Açı 

ÜÇGEN

1. Üçgende Uzunluk

2. Üçgende Açı ortay

3. Üçgende Kenar Ortay

4. Üçgende Alan

5. Üçgende Açı

6. Üçgende Benzerlik

KARE

1. Karede Uzunluk

2. Karede Açı

3. Karede Alan

DİKDÖRTGEN

1. Dikdörtgende Uzunluk

2. Dikdörtgende Açı

3. Dikdörtgende Alan

PARALELKENAR

1. Paralelkenarda Uzunluk

2. Paralelkenarda Açı

3. Paralelkenarda Alan

DÜZLEMDE AÇI

1. Paralel Doğrularda Açı Hesaplama 

YAMUK

1. Yamukta Alan

2. Yamukta Uzunluk

3. Yamukta Açı

DÖRTGEN

1. Dörtgende Açı

2. Dörtgende Uzunluk

ÇOKGEN

1. Çokgende Uzunluk 

GENEL YETENEK 

1.    Küp Sayma
2.    Birinci Satırdaki İlişkiye Göre İkinci Satırı Hangi Şekil Tamamlar
3.    Birinci Ve İkinci Satırda Verilen İlişkiye Göre Üçüncü Satırı Hangi Şekil Tamamlar 
4.    Farklı Şekli Bulma 
5.    Harf-Sayı İlişkisi
6.    Sayı-Şekil İlişkisi
7.    Harfli Tabloda İstenileni Bulmak
8.    Şekil Toplama
9.    Şekil Dizisinde Hangi Şekil Gelir 
10.    Şekil Denkliği (Terazide)
11.    Şekil Denkliği (Tabloda)
12.    3×3 lük matriste soru işareti yerine hangi şekil gelmelidir 
13.    4X4 Matris Eksik Parça Bulma
14.    3X3 Şekil Matrisi Tamamlama
15.    3X3 Sayı Matrisi Tamamlama
16.    Küp Açılımı
17.    Sıradaki Şekil
18.    Şekil Tamamlama, Kural Bulma
19.    Sayılar Arası Kural Bulma(Sayı Üretmek)
20.    Kare Bütünleme (Tamamlama)
21.    Sayılar Arası Kural Bulma
22.    Sayı Dizisi Örüntüsü
23.    Şekil Örüntüsü
24.    Kağıt Katlama
25.    Şekilli Denklem Sistemi
26.    Harfli Tabloda İstenileni Bulma
27.    Şekil Döndürme
28.    7×7 lik matriste bilinmeyeni bulma
29.    3-Boyutlu Şekil Tamamlama
30.    5×5 Su Doku  

Özel ders sistemimize buradan ulaşabilirsiniz.

YÖS Kursu İzmit

YÖS Kursu İçin İzmit Şubemize;

 • Whatsapp hattımızdan kursumuza ulaşabilirsiniz.
 • Kursumuza 0535 778 95 96 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

YÖS Kursu İzmit

 

ETİKETLER:
Kurslarımız ve Özel Derslerimizle İlgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sohbete Başla
1
Bize Ulaşın
Merhaba. Hoş Geldiniz.
Size Eğitim Danışmanımız Mehmet Şahin Bey Yardımcı Olacak.
Şimdi Ara